Modyfikowano: 29.09.2022

Jan F. Jacko

To read this web page in your language, use the translator - open this page in a separate window (to activate the plugin) and click the button below (it is the imperfect automatic translation):

FWT Homepage Translator

Warunki zaliczenia (punkt A) są proste i nie zmieniają się. Nie należy ich mylić nieobowiązkowymi aktywnościami (punkt C), które są skomplikowane i mogą się zmieniać.

A. OGóLNE WARUNKI Zaliczenia

Uwaga: warunki zaliczenia mogą być nieco inne dla różnych przedmiotów.

FORMA ZALICZENIA - egzamin w sesji (Egzaminy).

WARUNKI DOPUSZCZENIA DO EGZAMINU: Warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest udział w zajęciach. Można opuścić do 20% (stacjonarni) – 25 % (niestacjonarni) zajęć. Jeśli ktoś opuścił więcej – nie jest dopuszczony do egzaminu (adnotacja NZAL). Nie ma potrzeby usprawiedliwiania nieobecności, które mieszczą się w granicach tolerancji. Usprawiedliwienia nieobecności: p. 6.

Uwaga: Wszystkie osoby ubiegające się o ocenę powinny być na liście zajęciowej w USOS w Pegazie.

B. CZĘSTE PYTANIA

1. ZAKRES EGZAMINU: Obowiązuje materiał przekazany na wykładzie oraz materiały zadane w trakcie zajęć do przeczytania. Częściowo zakres jest określany pytaniami kontrolnymi publikowanymi na stronach tego serwisu poświęconych wykładom (zakładka „Pytania kontrolne”). 

2. KTO MOŻE BYĆ ZWOLNIONY Z EGZAMINU? Niektóre osoby, o których mowa w p. 4 oraz osoby, które uzyskają wystarczającą liczbę punktów za nieobowiązkowe aktywności (ogłoszone na wykładzie).

3. CZY OSOBY POWTARZAJĄCE PRZEDMIOT MUSZĄ UCZESTNICZYĆ W ZAJĘCIACH? Tak, z wyjątkami, o których mowa w p. 4.

4. „PRZEPISYWANIE” WCZEŚNIEJ UZYSKANYCH OCEN

Uwaga: Gdy mowa o „przedmiocie” lub „zajęciach”, chodzi o zajęcia z tego samego przedmiotu (o tej samej nazwie, prowadzonego w tym samym języku), o tej samej lub większej ilości godzin i punktów ECTS. Na przykład, nie przepiszę oceny z ćwiczeń dla wykładu, zajęć poprowadzonych po polsku dla zajęć prowadzonych w języku angielskim.

4.1. Jeśli ktoś już zdał egzamin u innego wykładowcy z tego samego przedmiotu o tej samej lub większej ilości punktów ECTS, nie musi uczestniczyć w zajęciach i zdaje na takich samych zasadach, co inni.

Należy podczas zajęć pokazać dokument potwierdzający ocenę i dodać skan w odpowiedniej opcji Pegaza. Na liście tworzonej przez „asystenta” należy zaznaczyć, że wchodzi w grę któraś z powyższych możliwości. Potem, gdy mam już listę studentów, proszę okazać mi dokument potwierdzający ocenę. Dokument, o którym tu mowa, to nie jest „ksero”, wydruk w USOSa lub indeks. Takim dokumentem może być na przykład dyplom lub wykaz zaliczonych przedmiotów potwierdzony przez odpowiednią instytucję.

 

4.2. Własne oceny (uzyskane w ramach prowadzonych przeze mnie zajęć) działają na powyższej zasadzie (określonej w p. 4.1), jeśli średnia (egzaminów w sesji pierwszej i poprawkowej) jest niższa niż 4.

4.3.  Własne oceny (uzyskane w ramach prowadzonych przeze mnie zajęć) uznaję, jeśli średnia (egzaminów w sesji pierwszej i poprawkowej) jest równa lub wyższa niż 4.

5. ITS: Zasady ITS są takie jak przy nieobecności na zajęciach: Praca usprawiedliwiająca nieobecności (temat ustalony podczas konsultacji) + egzamin  + dodatkowe konsultacje. Jednak formuła ITS nie daje możliwość pisania testów i udziału w innych pracach dodatkowych na podniesienie oceny. Uzyskanie zgody wymaga wcześniejszej konsultacji celem ustalenia indywidualnego tematu pracy. Proszę o wstępnie wypełniony wniosek danymi studenta.

6. NIEOBECNOŚCI można usprawiedliwić zadaniami uzgodnionymi z prowadzącym (np. praca pisemna, to ok. 1 strona na 45 min nieobecności). Prace należy umieszczać w Pegazie (odpowiednia zakładka) oraz okazać (zwolnienia) lub przekazać (wydruk pracy) podczas zajęć. Obowiązują zasady pisania pracy

 

 

C. NIEOBOWIĄZKOWE AKTYWNOŚCI nie są warunkami zaliczenia (nieaktualne)